aprilie 15, 2024

PROGRAM SEZON 2022/23

PLAY-OUT

ETAPA 1 Ora 17.00
01.04.2023 Şomuz Fălticeni 1-0 FK Csikszereda II M. Ciuc
Viitorul Darabani 3-1 Rapid Brodoc
ETAPA 2 Ora 17.00
08.04.2023 FK Csikszereda II M. Ciuc 2-1 Viitorul Darabani
Ştiinţa Miroslava 4-3 Şomuz Fălticeni
ETAPA 3 Ora 17.00
14.04.2023 Viitorul Darabani 1-0 Ştiinţa Miroslava
Rapid Brodoc 3-1 FK Csikszereda II M. Ciuc
ETAPA 4 Ora 17.00
22.04.2023 Ştiinţa Miroslava 1-1 Rapid Brodoc
Şomuz Fălticeni 0-0 Viitorul Darabani
ETAPA 5 Ora 17.00
29.04.2023 Rapid Brodoc 1-1 Şomuz Fălticeni
FK Csikszereda II M. Ciuc 1-2 Ştiinţa Miroslava
ETAPA 6 Ora 18.00
03.05.2023 FK Csikszereda II M. Ciuc 0-1 Şomuz Fălticeni
Rapid Brodoc 2-0 Viitorul Darabani
ETAPA 7 Ora 18.00
06.05-2023 Viitorul Darabani 2-0 FK Csikszereda II M. Ciuc
Şomuz Fălticeni 1-2 Ştiinţa Miroslava
ETAPA 8 Ora 18.00
13.05.2023 Ştiinţa Mirolsava 4-0 Viitorul Darabani
FK Csikszereda II M. Ciuc 0-2 Rapid Brodoc
ETAPA 9 Ora 18.00
20.05.2023 Rapid Brodoc 5-0 Ştiinţa Miroslava
Viitorul Darabani 1-1 Şomuz Fălticeni
ETAPA 10 Ora 18.00
27.05.2023 Şomuz Fălticeni 1-2 Rapid Brodoc
Ştiinţa Miroslava 1-1 FK Csikszereda II M. Ciuc

SEZONUL REGULAR

ETAPA 1
27.08.2022 Bucovina Rădăuţi 3-0 Ştiinţa Miroslava
Rapid Brodoc 0-2 Foresta Suceava
 FK Csíkszereda 2 1-1 Ceahlăul Piatra Neamţ
Dante Botoşani 0-0 CSM Bacău
Viitorul Darabani 1-4 Şomuz Fălticeni
ETAPA 2
03.09.2022 Ştiinţa Miroslava 1-0 Şomuz Fălticeni
CSM Bacău 1-0 Viitorul Darabani
Ceahlăul P. Neamţ 4-1 Dante Botoşani
Foresta Suceava 4-0 FK Csíkszereda 2
Bucovina Rădăuţi 2-0 Rapid Brodoc
ETAPA 3
10.09.2022 Rapid Brodoc 0-4 Ştiinţa Miroslava
FK Csíkszereda 2 0-0 Bucovina rădăuţi
Dante Botoşani 1-2 Foresta Suceava
Viitorul Darabani 0-6 Ceahlăul P. Neamţ
Şomuz Fălticeni 4-0 CSM Bacău
ETAPA 4
17.09.2022 Ştiinţa Miroslava 0-1 CSM Bacău
Ceahlăul P. Neamţ 2-1 Şomuz Fălticeni
Foresta Suceava 3-1 Viitorul Darabani
Bucovina Rădăuţi 3-0 Dante Botoşani
Rapid Brodoc 2-0 FK Csíkszereda 2
ETAPA 5
23.09.2022 FK Csíkszereda 2 1-0 Ştiinţa Miroslava
24.09.2022 Dante Botoşani 4-2 Rapid Brodoc
Viitorul Darabani 3-2 Bucovina Rădăuţi
Şomuz Fălticeni 0-0 Foresta Suceava
CSM Bacău 1-1 Ceahlăul P. Neamţ
ETAPA 6
01.10.2022 Ştiinţa Miroslava 3-1 Ceahlăul P. Neamţ
Foresta Suceava 2-0 CSM Bacău
Bucovina Rădăuţi 1-2 Şomuz Fălticeni
Rapid Brodoc 3-0 Viitorul Darabani
30.09.2022 FK Csíkszereda 2 0-2 Dante Botoşani
ETAPA 7
08.10.2022 Dante Botoşani 2-0 Ştiinţa Miroslava
Viitorul Darabani 2-1 FK Csíkszereda 2
Şomuz Fălticeni 2-1 Rapid Brodoc
CSM Bacău 3-1 Bucovina Rădăuţi
Ceahlăul P. Neamţ 1-3 Foresta Suceava
ETAPA 8
15.10.2022 Ştiinţa Miroslava 2-1 Foresta Suceava
Bucovina Rădăuţi 2-0 Ceahlăul P. Neamţ
Rapid Brodoc 2-2 CSM Bacău
14.10.2022 FK Csíkszereda 2 0-0 Şomuz Fălticeni
Dante Botoşani 1-0 Viitorul Darabani
ETAPA 9
22.10.2022 Viitorul Darabani 0-2 Ştiinţa Miroslava
Şomuz Fălticeni 1-2 Dante Botoşani
CSM Bacău 2-0 FK Csíkszereda 2
Ceahlăul P. Neamţ 5-1 Rapid Brodoc
Foresta Suceava 1-0 Bucovina Rădăuţi
ETAPA 10
29.10.2022 Ştiinţa Miroslava 1-3 Bucovina Rădăuţi
Foresta Suceava 3-0 Rapid Brodoc
Ceahlăul P. Neamţ 4-0 FK Csíkszereda 2
CSM Bacău 3-0 Dante Botoşani
Şomuz Fălticeni 0-1 Viitorul Darabani
ETAPA 11
05.11.2022 Şomuz Fălticeni 3-0 Ştiinţa Miroslava
Viitorul Darabani 0-2 CSM Bacău
Dante Botoşani 0-3 Ceahlăul P. Neamţ
FK Csíkszereda 2 0-6 Foresta Suceava
Rapid Brodoc 2-3 Bucovina Rădăuţi
ETAPA 12
12.11.2022 Ştiinţa Miroslava 3-0 Rapid Brodoc
Bucovina Rădăuţi 2-0 FK Csíkszereda 2
Foresta Suceava 3-0 Dante Botoşani
Ceahlăul P. Neamţ 4-1 Viitorul Darabani
CSM Bacău 3-0 Şomuz Fălticeni
ETAPA 13
19.11.2022 CSM Bacău 1-1 Ştiinţa Miroslava
Şomuz Fălticeni 1-1 Ceahlăul P. Neamţ
Viitorul Darabani 0-1 Foresta Suceava
Dante Botoşani 0-3 Bucovina Rădăuţi
FK Csíkszereda 2 0-2 Rapid Brodoc
ETAPA 14
26.11.2022 Ştiinţa Miroslava 1-0 FK Csíkszereda 2
Rapid Brodoc 3-0 Dante Botoşani
Bucovina Rădăuţi 4-0 Viitorul Darabani
Foresta Suceava 2-0 Şomuz Fălticeni
Ceahlăul P. Neamţ 3-5 CSM Bacău
ETAPA 15
03.12.2022 Ceahlăul P. Neamţ 2-1 Ştiinţa Miroslava
CSM Bacău 1-1 Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni 1-3 Bucovina Rădăuţi
Viitorul Darabani 5-1 Rapid Brodoc
Dante Botoşani 0-3 FK Csíkszereda 2
ETAPA 16
10/11.03.2023 Ştiinţa Miroslava 3-0 Dante Botoşani
FK Csíkszereda 2 1-1 Viitorul Darabani
Rapid Brodoc 0-2 Şomuz Fălticeni
Bucovina Rădăuţi 5-3 CSM Bacău
Foresta Suceava 2-1 Ceahlăul P. Neamţ
ETAPA 17
18.03.2023 Foresta Suceava 1-1 Ştiinţa Miroslava
Ceahlăul P. Neamţ 2-0 Bucovina Rădăuţi
CSM Bacău 1-1 Rapid Brodoc
Şomuz Fălticeni 4-1 FK Csíkszereda 2
Viitorul Darabani 0-3 Dante Botoşani
ETAPA 18
25.03.2023 Ştiinţa Miroslava 3-0 Viitorul Darabani
Dante Botoşani 0-3 Şomuz Fălticeni
FK Csíkszereda 2 1-3 CSM Bacău
Rapid Brodoc 0-1 Ceahlăul P. Neamţ
Bucovina Rădăuţi 2-0 Foresta Suceava

* CS Dante Botoşani a fost sancţionată cu 10 puncte conform deciziei Comisiei de Disciplină şi Etică din 18.01.2023, 01.02.2023, 15.02.2023 şi 01.03.2023
*Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 20.03.2023, clubul CS Dante Botoşani a fost exclus din competiţie şi a fost sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competiţională organizată de AJF pe teritoriul căreia îşi are sediul